Mark Zuckerberg przetestował rękawice Oculus Rifta
Facebook
Mateusz Zalewski Redaktor Prowadzący
13 lutego 2017

Założyciel i dyrektor generalny Facebooka – Mark Zuckerberg odwiedził ostatnio placówkę Oculus Rifta w Redmond w stanie Washington, skąd udostępnił na swoim profilu zdjęcia, przedstawiające najnowszą innowację VR nad którą pracuje firma.

Patrząc na zamieszczone materiały, możemy się spodziewać, że najprawdopodobniej już wkrótce będziemy mogli wykorzystywać do gier VR nie tylko gogle pokroju Oculus Rifta, ale także specjale rękawiczki, które przeniosą nasze ręce w wirtualny świat.

„Pracujemy nad nowym sposobem przeniesienia twoich rąk w wirtualną i rozszerzana rzeczywistość” „Noszenie tych rękawic pozwoli ci rysować czy pisać na wirtualnej klawiaturze, a nawet strzelać z pajęczyny jak Spiderman” – napisał Zuckerberg przy okazji posta.

Jedno ze zdjęć przedstawia Marka z zalożonym zestawem Oculusa oraz specjalnymi rękawiczkami obserwowanymi przez wiele podświetlonych sensorów. Warto zwrócić uwagę, że nie są to typowe kamery do gogli VR, wyglądają na o wiele bardziej zaawansowane i rozwinięte. Co prawda, istnieją już sposoby kontrolowania wirtualnej rzeczywistości za pomocą naszych dłoni, na przykład zaprezentowany w zeszłym roku Manus VR. Jednakże jest to pierwszy raz, kiedy widzimy naprawdę poważne rozwiniecie technologii, co może wskazywać, że już niedługo rękawice zdominują znane nam teraz fizyczne kontrolery które musimy trzymać.

Niestety, ale oprócz zdjęcia i jego opisu, nie dostaliśmy jeszcze żadnych ważniejszych informacji. Pozostaje nam czekać i dać twórcom czas na dopracowanie swojej nowinki, miejmy jednak nadzieję, że pomysł zostanie naprawdę dobrze wykorzystany, a my otrzymamy bardzo porządny sensor, który zapewni graczom godziny świetnej zabawy, jednak jeżeli tak się stanie, musimy być gotowi, że ceny wspomnianego sprzętu będą na pewno bardzo wygórowane.

Źródło: Facebook, PCgamer

Komentarze