Intel zaprezentował nowe procesory z rodziny Kaby Lake [CES 2017]
Facebook
Damian Kaletka Redaktor działu Gry
5 stycznia 2017

Podczas targów CES 2017, Intel zaprezentował swoje najnowsze dzieło – 40 nowych jednostek obliczeniowych Kaby Lake.

Według zapewnień firmy pierwsze procesory 7. generacji trafią w ciągu najbliższych dni na półki sklepowe w Stanach Zjednoczonych. Natomiast w Europie przyjdzie nam poczekać na niego nieco dłużej. Seria procesorów obejmuje zarówno te przeznaczone dla komputerów stacjonarnych jak i laptopów czy notebooków.

Mimo, że są to jedynie dopieszczone wersje procesorów szóstej generacji to i tak w znacznym stopniu wpłyną na wydajność i oszczędność energii względem swoich poprzedników, dla przykładu w komputerach przenośnych szacowana moc wzrośnie aż o 20%, zaś wydajność wzrośnie o 25% przy urządzeniach desktopowych. Warto także dodać, że niektóre z nich są wyposażone w zintegrowany układ grafiki Iris Plus, który zapewni nam jeszcze większą wydajność podczas renderowania efektów 3D i synchronizacji video.

Każdy z nowych CPU posiada odmienne oznaczenie, w zależności od typu urządzenia, dla którego jest dostosowany, na przykład „S” zarezerwowane jest dla komputerów stacjonarnych, „H” dla laptopów, zaś „U” i „Y” dla słabych notebooków czy urządzeń typu 2 w 1.

Za nowe procesory Intel Core 7. generacji przyjdzie nam zapłacić ok. 300-400 dolarów, czyli w przeliczeniu ok. 1200-1700 zł.

Jeżeli chcecie poznać dokładniejszą specyfikacje poszczególnych procesorów to zapraszam do zapoznania się z poniższym wykazem.

20170104143736

Źródło: Intel

Komentarze