Jedyny w Polsce egzemplarz Xiaomi Mi Mix do kupienia na aukcjach WOŚP!
Facebook
Michał Śniadek Redaktor Naczelny
15 stycznia 2017

Na aukcję WOŚP trafił smartfon Xiaomi Mi Mix – wyjątkowe urządzenie, którego ekran zajmuje niemalże cały przedni panel.

Xiaomi Mi Mix to wyjątkowy smartfon. Podczas premiery wyprzedał się w 10 sekund i aktualnie jest jednym z najtrudniej dostępny telefonów komórkowych na świecie. Jego charakterystyczną cechą jest 6,4-calowy wyświetlacz. Posiada on nietypową proporcję 17:9, co wymusiło zastosowanie niespotykanej rozdzielczości 1080×2040 px.

Jako, że jedyną nie zajęta przestrzenią z przodu urządzenia jest dolna belka, to właśnie tam znajdziemy aparat fotograficzny o matrycy 5 MPix. Aby wykonać portret typu selfie, można odwrócić urządzenie, a oprogramowanie samo przekręci zdjęcie o 180 stopni.

Z przodu nie znajdziemy innych elementów. Czytnik linii papilarnych jest pod głównym aparatem z tyłu, a głośnik do rozmów nie istnieje. W jego miejscu znalazł się specjalny system pod wyświetlaczem, który rozpoznaje położenie głowy i przesyła dźwięk we właściwe miejsce.

Od strony technicznej, Mi Mix również prezentuje się bardzo dobrze. Na pokładzie znajdziemy 4-rdzeniowy procesor Snapdragon 821 o taktowaniu 2,35 GHz i 2,19 GHz w układzie 2+2 oraz kartę graficzną Andreno 530. Całość współpracuje z 6 GB pamięci RAM, a do dyspozycji użytkownika znajduje się 256 GB pamięci wewnętrznej. Użytkownik ma do dyspozycji dwa sloty karty sim, a na pracę do dwóch dni pozwala bateria o pojemności 4400 mAh, która jest w ekspresowym tempie ładowana dzięki technologii Quick Charge 3.0.

Główny aparat znajdziemy z tyłu urządzenia i został on wkomponowany w ceramiczną obudowę otoczony obwódką z 18-karatowego złota. Posiada matrycę o rozdzielczości 16 MPix oraz autofokus z systemem detekcji fazy. Bez problemu poradzi sobie z nagrywaniem filmów w rozdzielczości 4K, a w gorszych warunkach oświetlenia wspierają go dwie diody.

Mi Mix został przekazywany Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy przez oficjalnego dystrybutora marki Xiaomi w Polsce.

Aukcja urządzenia jest dostępna pod tym adresem. Licytacja kończy się 24 stycznia. Aktualna cena urządzenia do 6100 zł.

Komentarze