Czy Dead Rising 4 zawiodło inwestorów?
Facebook
Damian Kaletka Redaktor działu Gry
16 lutego 2017

Każda kontynuacja serii gier będzie zawsze zestawiana ze swoimi poprzednikami, a wymagania względem niej będą bardzo wysokie, niestety Dead Rising 4 zawiodło swoich inwestorów. Co jest przyczyną szerokiej fali krytyki i niezadowalających ocen?

Najnowsza produkcja studia Capcom ujrzała światło dzienne 6 grudnia i od razu zdążyła zebrać sporą ilość negatywnych komentarzy, dlatego też teraz inwestorzy domagają się od developerów wyjaśnienia tak złej opinii tytułu. Każda z poprzednich odsłon gry cieszyła się średnią ocen około 80 punktów, zaś grudniowy debiutant zgarnął „jedynie” 73 punkty.

„Co spowodowało szeroką fale krytyki wobec tytułu?” – Na to pytania starali się odpowiedzieć pracownicy Capcom podczas rozmowy z inwestorami.

Developerzy stwierdzili, iż spadek ocen spowodowany jest większą przystępnością produkcji, a co za tym idzie większa pula użytkowników posiadająca różne gusta rozkoszowała się rozgrywką. Jak wiadomo niemożliwością jest dogodzenie wszystkim graczom, co wraz z szerszym zainteresowaniem powoduje spadek średniej ocen, lecz czy był to na pewno główny powód?

W Dead Rising 4 wcielimy się w rolę Franka Westa, który na święta bożego narodzenia wraca do rodzinnego miasteczka Willamette, niestety jego sielankę przerywa wybuch epidemii, która zmieniła mieszkańców w krwiożercze trupy. Nasz protagonisty pragnie za wszelką cenę przeżyć, szuka więc sposobu, aby przeczekać apokalipsę do momentu pojawienia się wsparcia wojskowego.

Źródło: Capcom

Komentarze